מה זה טונר ומה היתרונות שלו?

טונר למדפסת

רבים אשר ניגשים לקנות מדפסת לעסק שלהם, מקבלים עצה מאנשי המכירות במקום לקנות מדפסת שעובדת על טונר ולא ראש דיו, כפי שנהוג לקנות עבור שימוש פרטי. ישנם הסברים שונים שאנשי המכירות מנפקים, בין אם זה לגבי האיכות, המהירות והכמות.

הרבה מאוד אנשים נחשפים בפעם הראשונה לרעיון של מדפסת שעובדת על טונר כאשר הם ניגשים לחנות לקנות מדפסת. עד אז הם מכירים אך ורק מדפסות שעובדות על ראשי דיו. למרות שעל פניו התוצאה היא זהה, קרי מסמך מודפס, כפי שנוכל לראות במאמר זה יש הבדל בין מדפסת שעובדת על מחסנית או ראשי דיו לבין מדפסת שעובדת על טונר.

מה הרעיון של טונר?

לפני שנענה על השאלה מה הרעיון של טונר, חשוב להדגיש, בדומה למדפסות שעובדות על מחסניות דיו, גם במקרים טונרים אפשר למצוא מגוון רחב של חברות, דגמים ומדפסות מסוגים שונים. למשל, אנחנו יכולים למצוא טונר למדפסת HP אשר נחשבת לאחת החברות המובילות, אם לא המובילה שבהן, בכל תחום המדפסות ומוצרי דפוס. כמובן שכל מדפסת מבוססת על פונקציות שונות ויכולה להתאים לסוגים שונים של עבודות.

טונר למדפסת HP או בכלל, מבוסס על הרעיון של אבקה אשר נזרקת על המסמך בצורה כזו יוצרת את ההדפסה. מדובר על שיטת דפוס שנקראת הזרקת דיו. בעוד שמחסנית דיו כוללת בתוכה דיו נוזלי, הרי שהטונר מכיל בתוכו אבקה, חומר שעבר תהליך המרה, ובכל פעם כשהדף עובר מול הטונר, אז היא פשוט נזרקת לעברו וכך היא יוצרת את ההדפסה.

טונר למדפסת HP או כל מדפסת אחרת, נחשב לשיטה הרבה יותר מתקדמת מאשר דיו רגיל, שכן האיכות היא הרבה יותר נמוכה באופן יחסי, אך היא יכולה לייצר כמות הדפסה גדולה יותר. ראש דיו רגיל, קרי נוזלי, מדפיס באיכות טובה יותר אך קשה מאוד לייצר כמויות דפוס גדולות מאחר ומדובר בחומר יקר. טונר לעומת זאת נחשב לחומר זול יותר ולכן אנשים בוחרים להשתמש בו לצרכים עסקיים.

כיצד רוכשים טונר למדפסות?

כפי שציינו, יש יתרונות מאוד ברורים לטונר, הוא זול יותר, מדפיס מהר יותר ומאפשר הדפסות בכמויות גדולות לאין שיעור לעומת ראש דיו רגיל. לכן משתלם יותר לקנות טונר למדפסת HP או כל מדפסת אחרת, זאת בתנאי כמובן שנקנה אותו במקום הנכון. ישנן דרכים שונות כיצד לעשות זאת בצורה כזו.

לשם כך, עלינו לפנות לחנות שמתמחה במכירת מדפסות ומוצרי דפוס, חנות מחשבים או חנות ציוד משרדי. מעבר לכך, יהיה נכון אם אנחנו נפנה לחברה שייצרה את המדפסת שלנו (חנות או אתר) ונרכוש דרכה טונר שיכול להתאים לנו. בכל מקרה עלינו לעשות זאת במקום שיכול למכור לנו טונר מקורי, חדש ומלא, בשביל שנוכל לעשות בו שימוש אופטימלי כפי שאנחנו רוצים.