מהו נוזל לסיגריה אלקטרונית והאם זה בריא?

קודם כל חשוב להניח את זה על השולחן – ניקוטין לא מועיל לבריאות. בין אם מדובר בסיגריה רגילה או בסיגריה אלקטרונית, בכל מקרה יהיה עדיף שלא להכניס את הניקוטין לגופכם. יחד עם זאת, ישנם לא מעט אנשים בעולם שזה התחביב שלהם, לעשן. אז אם אתם שוקלים לעבור לסיגריה אלקטרונית מהסיגריה הרגילה, הנה כמה פרטים שאולי לא ידעתם. 

בשנים האחרונות אנחנו רואים שהתרבות של העישון רק הולכת ומתפתחת, מה שהוביל לתרבות חדשה לגמרי – אידוי. תרבות האידוי מתבססת על מאיידים אלקטרוניים למיניהם שבעצם מאיידים את חומר הניקוטין ואת החומרים המצויים במאייד. במילים אחרות, מאייד בוא בעצם סיגריה אלקטרונית מסוג מסוים. בעוד שישנם אנשים אשר משתמשים במאיידים בכדי לאייד ניקוטין, חלק אחר מהאנשים משתמשים במאיידים בכדי לאייד קנאביס רפואי. אז אחת ולתמיד, בואו נבין ביחד מה הוא המאייד (סיגריה אלקטרונית) ומה הוא כולל בתוכו. האם זה בריא או לא?

מה הוא מאייד ומה כולל בתוכו?

המאייד הוא למעשה כלי איוד, שכולל בתוכו נוזל לסיגריה אלקטרונית עם ניקוטין. בעזרתו אפשר לחמם את נוזל הניקוטין ואת החומרים המצויים בו. המאייד בנוי עם גוף חימום קטן אשר פועל ברגע שאתם לוחצים על כפתור. לאחר שלחצם על כפתור הפעלת גוף החימום, נצרת פעולה של חימום נוזל הניקוטין בסיגריה האלקטרונית. 

כשאתם לוקחים שאיפה פנימה לריאות מהמאייד, אתם בעצם הופכים את פעולת החימום לפעולה של אידוי. חלק מהאנשים בוחרים לאייד גם נוזלים של ניקוטין אשר כוללים בתוכם חומרי מלח שונים. לפי הרפואה, המלח עשוי לעזור להתמודד עם כל מיני מחלות נשימה למיניהן. אבל חשוב לציין, לא קיימים מחקרים בעולם לגבי האקט של אידוי מלח והתרומה של זה לשיפור מחלות נשימה. 

עד כמה ניקוטין של סיגריה אלקטרונית מועיל לבריאות?

בואו נבהיר משהו אחד חד וחלק – ניקוטין לא מועיל לבריאות. לא משנה אם הניקוטין מגיע בצורה של מדבקת ניקוטין, טבק בסיגריה רגילה או בדמות נוזל ניקוטין של סיגריה אלקטרונית, הוא לא בריא. יחד עם זאת, אפשר לדבר על צמצום הנזקים הנלווים לשימוש בניקוטין.

בין האופציות השונות לצרוך ניקוטין, נוזל הניקוטין נחשב על ידי אנשים רבים כפחות מזיק, במיוחד אם משווים אותו לסיגריות רגילות. הסיגריות הרגילות כוללות בתוכן כל מיני חומרי בעירה שונים שמסייעים בשריפת הסיגריה. נוזל לסיגריה אלקטרונית לא כולל את החומרים האלו. 

כמה עולה סיגריה אלקטרונית?

אם אתם מעוניינים לרכוש נוזל לסיגריה אלקטרונית או את המאייד עצמו, אתם יכולים לרכוש אחת בעשרות שקלים בודדים. יחד עם הסיגריות האלקטרוניות, יש לרכישה גם מאיידים מסוגים שונים שמבצעים את אותה העבודה. הסיגריות האלקטרוניות מיוצרות במגוון ענק ואין סופי של צורות, גדלים צבעים ודוגמאות. בין אם בא לכם סיגריה אלקטרונית קטנה, גדולה, מרובעת או מעוגלת, תוכלו כנראה למצוא כאלו אצל המשווקים השונים.