מהם הסרטים הכי חינוכיים לילדים?

מזוודות

הסרטים הכי חינוכיים לילדים הם לאו דווקא סרטים כשרים לדתיים, אלו בעצם סרטים שיכולים להקנות לילד ערכים כאלו ואחרים. בואו נדבר על תוכן איכותי לילדים, סרטים לילדים דתיים וכל מה שבין לבין. הנה כל מה שרציתם לדעת לגבי תוכן חינוכי ואיכותי לילד.

אם אתם מחפשים אחר סרטים חינוכיים ואיכותיים לילדים, אתם מחפשים בעצם תוכן שיכול להקנות ערכים, להקנות ידע ומידע מועיל ומפתח. בסופו של דבר, הכי חשוב לנו לפתח את הילדים שלנו, שהם האוצר היקר לנו ביותר. בעוד שאפשר למצוא בקולנוע לא מעט סרטים אשר מיועדים לילדים, בימינו יש גם את האפשרות של נטפליקס, אבל בהחלט לא רק. מעבר לכך, יש לנו גם סרטים חינוכיים להורדה באינטרנט. אם אתם מעוניינים לבצע הורדת סרט חינוכי לילד באינטרנט, יש לא מעט אתרים שניתן להיעזר בהם. 

סרטים חינוכיים לילדים להורדה מהאינטרנט

בעוד שאפשר לבצע הורדת סרטים חינוכיים לילדים מהאינטרנט, אפשר גם לצפות בהם אונליין. אחד מהסרטים בהם נתקלנו באינטרנט, הוא סרט הנקרא "בית אבותינו". מדובר בסרטון אשר מלמד ומקנה ערכים של כבוד לזולת וכבוד לאנשים מבוגרים. הסרטון מסביר על בתי אבות, על החשיבות שבביקור בני המשפחה המבוגרים שלנו ועוד. 

כמו הסרט שנקרא "בית אבותינו", ישנם עוד סרטים חינוכיים מסוגים אחרים לילדים. הסרטים השונים מלמדים את הילד על אינטראקציות חברתיות תקינות, כיצד לגשת ולפנות לאנשים, כיצד להתייחס לבעלי חיים, אנשים מבוגרים וכו'. 

כיצד נבחר סרט חינוכי לילדים? 

אם אתם מעוניינים לבחור סרטים חינוכיים לילדים שלכם, תמיד אפשר לקרוא תקצירים של סרטים אלו. בין אם מדובר בסרט חינוכי כזה או אחר, כל הסרטים אמורים לכלול גם תקצירים שניתן לרפרף בהם. ההמלצה היא לשבת עם הילד ולבחור יחדיו סרט חינוכי שהוא יוכל להנות ממנו. 

כמו כן, תמיד כדאי לוודא שהסרט אכן מותאם לגיל של הילדים. אם סרט מסוים מתאים לבני 18+, לא תהיה סיבה להציג לילד את הסרט הזה. ואם אתם רוצים שליטה מלאה על התוכן שאליו הילדים נחשפים, אפשר גם לרכוש לילדים טלפונים כשרים. 

לפקח על התוכן שאליו הילד נחשף 

ישנן שיטות ודרכים שונות לפקח על התכנים שאליהם הילדים נחשפים, כמו למשל חסימת אתרים מסוימים. מעבר לכך שנרצה שהילד ייחשף אל סרטים חינוכיים לילדים וילדות, נרצה גם לחסום תכנים מסוגים פוגעניים, אלימים, מיניים וכדומה . 

את חסימת האתרים אפשר לבצע דרך חברות התקשורת השונות, אבל אפשר גם לתכנת את ההגדרות של חלק מהטלפונים בכדי לחסום אתרים מסוימים. ככה או ככה, יהיה חשוב לפקח על התוכן שאליו הילד נחשף במהלך השבוע. כשהילד מחוץ לבית, למעשה אין להורים שליטה על התכנים שאליהם הילד נחשף, כך שחשוב לעיתים לחסום תכנים בלתי רצויים.