עו"ד התחדשות עירונית – למה אנחנו צריכים אותו

עוד התחדשות עירונית

תהליך התחדשות עירונית, הוא אחד התהליכים החשובים ביותר שעובר על רשויות מקומיות בתקופתנו. הרעיון של תהליך זה הוא מאוד פשוט וחכם. לוקחים שכונות עם מבנים ישנים, כאלה שנבנו בשנות החמישים והשישים, שכונות שלא מתאימות לשנות האלפיים, ופשוט משנים אותן. השינוי מתבצע, בין היתר, על ידי פירוק המבנים הקיימים והקמת מבנים חדשים על גבי השטח הקיים. 

מי שאחראי על התהליך הזה היא הרשות המקומית אשר מגייסת קבלנים שיבצעו אותו. צריך לומר, מדובר בתהליך שלוקח שנים רבות, והרבה פעמים הוא כולל מספר מצומצם של מבנים, מאחר ויש צורך לדאוג לדיירים שמתגוררים בהם, וצריך כמובן לבצע את כל ההתאמות הנדרשות על מנת לאפשר לכל מי שמתגורר במקום, להתאים את עצמו למצב החדש. 

ישנו גורם נוסף שמעורב בתהליך והוא עו"ד התחדשות עירונית. מדובר בעורך דין שאמור לייצג את האינטרס של הדיירים מול החברה הקבלנית וכן מול הרשויות. המטרה היא, שאותם דיירים לא יעמדו לבד ולא יצטרכו להתמודד עם כל מה שנדרש מהם מצד הרשויות השונות. 

למה אנחנו צריכים עורך דין

עו"ד התחדשות עירונית, יכול לעזור לנו בכמה מובנים לפני ובמהלך התהליך. ראשית, הוא ייצג אותנו במשא ומתן מול הרשויות ומול החברה הקבלנית. כך אנחנו נקבל את ההצעה, נוכל לבחון אותה ולדרוש שינויים בהתאם למה שמתאים ונכון עבורנו.

שנית, הוא יבחן את יישום החוזה מצד החברה הקבלנית וכן מצד הרשויות. מהשלב הראשון ועד האחרון, הכל צריך להתבצע על פי החוזה והם נחליט להכניס בו שינויים, הרי שהוא יוכל לעשות זאת בשבילנו. 

שלישית, הוא ידאג לערער ולהתמודד עם מצבים בהם החוזה איננו מיושם ככתוב. יש מקרים בהם החברה הקבלנית או הרשות המקומית חורגת מתנאי החוזה, ואז אנחנו יכולים להגיש תביעה לבית משפט. זאת נעשה בעזרת עו"ד התחדשות עירונית. 

צריך לציין, חשוב לפנות אל עורך דין כבר בתחילת הדרך ולא לחכות עם זה, כבר מהשלב הראשון חשוב שיהיה איתנו מישהו שילווה את התהליך וידאג לשמור על האינטרסים שלנו מול הגורמים השונים.

ל. עמידור ושות’ משרד עורכי דין ונוטריון