השלבים בתהליך של תכנון פרישה

להתייעץ עם עוד תעבורה

השלב שבו יוצאים לפנסיה הוא אחד מהשלבים המשמעותיים בחיים של כולנו. כמעט כל אחד מאיתנו מדמיין את היום שבו יהיה אפשר לרדוף אחרי כל החלומות. הפנסיה מגיעה אחרי שנים רבות של עבודה מאומצת ושל דאגות לכל מי שנמצא בסביבה הקרובה. אך איך אפשר לתכנן את הפנסיה כמו שצריך? מדובר על השלב שבו כבר אין משכורת קבועה המגיעה בכל תחילת חודש. במאמר הבא נסביר לכם בצורה הכי ברורה שיש מהם השלבים של תכנון פרישה. כך תדעו כי אתם מוכנים לאחד מהשלבים הכי משמעותיים בחיים שלכם.

הגדירו לעצמכם מראש את המטרות

אל תתחילו לחשוב על המטרות לגיל הפנסיה רק כאשר יצאתם אליה. התכנון המוקדם הוא קריטי על מנת שתוכלו להפוך את כל המטרות לאפשריות. מבלי שתבינו אילו מטרות תרצו להשיג, אתם עלולים ללכת לאיבוד בשלב הזה. הרי בסוף כל מי שמגיע לשלב כל כך משמעותי חייב להיות ממוקד. כבר עכשיו נוכל לספר לכם כי יש אין סוף דברים שאפשר לעשות בגיל הפנסיה. 

תבחנו את התיק הביטוחי שלכם

מה עושים עם הכסף בגיל הפנסיה? בדיוק מהסיבה הזאת הפרשתם בכל חודש כסף לתיק הביטוחי. כעת רגע לפני שאתם יכולים סוף כל סוף לקצור את הפירות, חובה לבחון מה קורה בו. אל תביאו את עצמכם למצב שבו אינכם מבינים מה צופן העתיד. תכנון פרישה מחייב אתכם לבחון בצורה הכי מקצועית מה קורה בתוך התיק שבו חסכתם את הכסף. אל תחשו לפנות לאנשי מקצוע אשר יודעים כיצד לעשות את הבדיקות הללו.

אל תשכחו לנצל הטבות במס

הייתם רגילים שעד כה אתם בעיקר משלמים מיסים? בגיל הפנסיה אתם תהיו זכאים ללא מעט הטבות שונות במס. אך לצערנו רוב האנשים שמגיעים לגיל הזה אינם בוחנים בצורה מדויקת מהן הזכויות שלהם. תכנון פרישה מחייב אתכם לבחון בקפידה בין היתר גם את הטבות המס. תדאגו כי אחרי כל השנים שבהם אתם משלמים מיסים, תוכלו גם להנות מהנחות מסוימות. עבור חלק מהאנשים ההטבות האלה הן הטבות מאוד משמעותיות ויכולות להסתכם במאות שקלים בשנה.

תחפשו אפשרויות השקעה שונות

יצא לכם לחסוך המון כסף בכל השנים האחרונות? כעת תוכלו להשקיע את הכסף במקומות הנכונים. במהלך תכנון פרישה חובה לבחון אפשרויות השקעה כאלה או אחרות. הרי כל אפשרות השקעה נכונה עשויה להביא אתכם למצב שבו אתם תרוויחו בענק. זוהי האפשרות הכי טובה מבחינתכם לדעת כי הכסף שלכם עובד עבורכם. לכן קחו לעצמכם את הזמן ותבחנו את כל אפשרויות ההשקעה שעומדות על הפרק. כאשר עכשיו אפשר לספר לכם כי קיימות לא מעט אפשרויות השקעה שחובה לחשוב עליהן. ברגע שתמצאו את האפשרות שנכונה לכם תתחילו להשקיע בה את הכסף שחסכתם לאורך השנים.