המדריך לבחירת חיפוי קירות למקלחת

חיפוי קירות

אחד הפריטים החשובים ביותר לתכנון, עיצוב ובנייה של חדר מקלחת, זה חיפוי הקיר במקום. זה פרט חשוב מאחר והוא משפיע, הן על העיצוב של המקום והן על האופן בו אנחנו נוכל להשתמש בו מבחינה פרקטית לאורך זמן.

על מנת שנוכל לבחור אמצעים עבור חיפוי קירות בצורה נכונה, עלינו לדעת מה זה בדיוק וכיצד אנחנו יכולים להשתמש בהם כפי שאנחנו רוצים. זאת על מה שנדע, מה בדיוק אנחנו יכולים וצריכים לקנות כאשר ברצוננו להדביק אריחים לחיפוי קירות בחדר מקלחת.

מה זה חיפוי קירות ולשם מה אנחנו צריכים אותם?

המונח חיפוי קיר הוא מאוד פשוט. במקום שהוא יישאר חשוף בצורתו המקורית, אנחנו יכולים להדביק עליהם חומרים ואמצעים שונים ובכך אנחנו מגנים על המבנה המקורי שלו. חיפוי קירות זה אמצעי שיכול להתאים לא רק לחדר מקלחת אלא גם לחדרים וקירות אחרים בבית.

למשל, הרבה מאוד אנשים נוהגים להדביק אריחים או דקים לצורך חיפוי קיר פנימי או חיצוני, בין אם זה ליופי ובין אם זה לצרכים אחרים. בעיקרון ההחלטה באיזה אריח להשתמש, תלויה בפרמטרים שונים שיכולים להשפיע על הבחירה.

למשל, אם אנחנו מעוניינים להשתמש באריחים לצורך חיפוי קיר חיצוני, אז עלינו להקפיד על כך שהאריח יתאים לתנאי מזג אוויר, חום, לחות, רטיבות או כל דבר אחר שיכול להשפיע עליהם. אם מדובר על קיר פנימי אז נצטרך לבחור אריחים שיתאימו לצורך כך.

איך בוחרים חיפוי קירות לחדר מקלחת

בראש ובראשונה, אנחנו נבחר חיפוי שמתאים לסוג החדר וכן אופי השימוש שעושים בו. במקרה של חדר אמבטיה, נצטרך לבחור חיפוי מתאים לחדר עם לחות ורטיבות גבוהה. אין אפשר לבחור חיפוי שעלול להיהרס כתוצאה משימוש במים או בחומרים אחרים.

שנית, אנחנו נבחן את המאפיינים והפרמטרים של חומר החיפוי, זאת על מנת להבטיח שהשימוש באריחים יהיה אפקטיבי, איכותי, לאורך זמן. עלינו לקחת בחשבון שהשימוש באותם אריחים אמור להתקיים למשך תקופה ממושכת, מתוך הנחה שאין לנו כוונה להחליף אותם לעיתים תכופות.

שלישית, אנחנו נבחר אמצעים עבור חיפוי קירות אשר יכולים לשרת אותנו גם מבחינת העיצוב במקום. זאת אומרת שעליהם להשתלב עם שאר הפריטים במקום, וכמובן להתאים לסגנון ולקונספט שאנחנו רוצים לייצר במקום. בין אם מדובר בסגנון קלאסי שמרני או מודרני.

כיצד נקנה חיפוי קירות

אנחנו יכולים למצוא היום הרבה מאוד מקומות שמציעים ומוכרים אריחים ואמצעים שונים עבור חיפוי קירות לחדר אמבטיה או חדרים אחרים. עלינו לבחון את המקומות השונים, בין אם זה על פי הקטלוג שלהם ובין אם זה על פי אופי השירות וסוג המכירה.

בעיקרון, אנחנו נצטרך לקנות אריחים על פי גודל החדר או הקיר שאנחנו רוצים להדביק עליו את אותם אריחים. רצוי לקנות כמות גדולה יותר, בשביל שיהיה לנו רזרבה.