מיסוי על מערכות סולאריות – כל מה שחייב לדעת

כבר בעשור הקודם התחלנו לראות איך מערכות סולאריות נכנסות אל תוך חיינו. אך האחרון העיד בצורה חד משמעית כי לא מדובר על טרנד חולף. המערכות הסולאריות הולכות להיות משמעותיות מאוד בשנים הקרובות. כל מי שרוצה להשתמש באנרגיה ירוקה צריך לבחור באפשרות הזאת. אך לפני שרוכשים מערכת סולארית לבית או לעסק, מה חובה לדעת בהקשר של מיסוי? לא מעט אנשים מכניסים את המערכות הללו על מנת לחסוך בהוצאות החודשיות. אך האם למרות המיסוי אפשר להגיד כי מדובר על בחירה נכונה וחסכונית? 

תרומה לאיכות הסביבה

עוד לפני שנדבר על הנושא של מיסוי מערכות סולאריות, בואו נדבר על התרומה שלהן לאיכות הסביבה. האנרגיה הרגילה ידועה בתור אנרגיה יעילה, אך בו בזמן כזאת שפוגעת קשות באיכות הסביבה. האנרגיה הירוקה הפכה להיות הפתרון האידיאלי עבור כל אותם האנשים שרוצים לשמור על הסביבה. אנשים שמבינים כי ללא תרומה שלנו לשמירה על כדור הארץ המצב רק ילך ויחמיר. האנרגיה הירוקה המבוססת על מערכת סולארית היא סנונית ראשונה לשינוים הגדולים בעשור הקרוב. עשור שככל הנראה הולך להיות עשור המבוסס על אנרגיה ירוקה.

הקלות במס לציבור הפרטי

יש כאלה שרואים באפשרות של התקנת מערכות סולאריות בבית כמקור הכנסה אידיאלי. משרד האוצר עוד בימיו של משה כחלון חרט על דגלו הקלות מס עבור אנשים שעוברים לאנרגיה ירוקה. כיום לא מדובר על פטור מלא, אך עדיין מדובר על תשלום מס נמוך במיוחד. עד להכנסה של 18 אלף שקל בשנה ישנו פטור מלא על ההכנסה. מי שיכניס עד 100 אלף ₪ בשנה יהיה זכאי למדיניות מס של עוסק פטור.

תשלום מס לציבור העסקי

גם הציבור העסקי מקבל הטבות שונות של מס על מנת שיעביר את צריכת האנרגיה לצריכה ירוקה. אך כמובן שלא מדובר על הטבות מס כמו שזוכה להן הציבור הפרטי. בעלי העסקים יצטרכו לשלם מס על פי ההכנסות של העסק שלהם ללא כל הבדל. כלומר ההכנסות כתוצאה מאותן מערכות סולאריות יהיו חלק מההכנסות של העסק. עבור לא מעט בעלי עסקים מדובר על צעד מבורך שיכול להביא להוזלה משמעותיות בהוצאות על חשמל. כל זה כאשר אנו משאירים בצד את היתרונות הבאות לידיי ביטוי באיכות הסביבה.

שווה להתקין מערכות סולאריות

זה לא משנה אם אתם שוקלים להתקין מערכת סולארית בבית או בעסק, זה משתלם במיוחד. כל אחד צריך לבצע חישוב אישי של תשלומי המס על פי ההכנסה הצפויה. אך כמעט כל מי שיעשה את הבדיקות השונות יגלה כי מדובר על צעד מבורך. צעד שמסייע לאיכות הסביבה מצד אחד, ומצד שני צעד שיכול להביא גם לרווח משמעותי. מי לא ירצה להתחיל להרוויח כסף מבלי לעשות פעולה יזומה?