מדוע חשוב להיעזר בשירותים של משרד הנהלת חשבונות?

משכנתא על בית קיים

מדי שנה נפתחים ונסגרים אלפי עסקים בישראל בכל היקף וגודל – מפרילנסרים ועד עסקים בינוניים במיליוני שקלים. המשותף לכולם הוא שהם אמנם מגשימים חלום אבל גם אמורים להרוויח כסף, להימנע מצבירת הפסדים וחובות ולשלם מיסים כעצמאים לאחר שהם גם מדווחים כחוק לרשויות המס. במקרים רבים ידוע שעסקים נסגרים במהירות משום שלא השכילו לנהל נכון את תזרים המזומנים שלהם וגם צברו חובות לרשויות המס או הסתבכו באי דיווח מדויק ונכון משום שפשוט לא ידעו לנהל את ספרי החשבונות שלהם כחוק. סביר להניח שאילו היו שואלים אותם מה היו משנים בהתנהלות שלהם היו מדברים על גישה נכונה יותר לניהול האדמיניסטרטיבי של העסק כדי לא ללכת בו לאיבוד.

למה זה כדאי? 

הבעיה היא שגם אם אתם אנשי מקצוע מעולים בתחום שלכם סביר להניח שתבינו פחות בניהול הספרים והחשבונות שלכם גם אם ברור לכם מה צריך לעשות כדי להוציא חשבוניות ולשלוח מסמכים. זה פשוט לא אותו דבר כמו מי שלמד והתמחה בזה ויודע טוב מכם אילו פעולות לנקוט וכיצד לעקוב אחר הכספים מבלי שילכו לאיבוד. בדיוק בגלל זה שירותי הנהלת חשבונות במיקור חוץ פותרים את הבעיה בקלות ומבלי שתצטרכו להשקיע יותר מדי מאמץ. למעשה, כשחושבים על החלופה שהיא להשקיע זמן ומאמץ מצדכם בנושא שאינכם מתמצאים בו על חשבון הזמן היקר שיכולתם להקדיש לעבודה שלכם, ברור למה כבר עדיף למצוא הנהלת חשבונות שתנהל אתכם ותדריך אתכם מה צריך לעשות. במקרה כזה לפחות אם העסק לא יצליח אז גם לא תצברו חובות לנושים ולמדינה ולא תפסידו יותר מדי כסף.

מה זה כולל והאם זה מתאים לעסק שלך? 

הנהלת חשבונות כוללת הכל, כל הניירת שקשורה לכספים, מיסים, הפקדות, ביטוח לאומי, מס הכנסה, מס ערך מוסף, בנקים, חברות ביטוח, ספקים, לקוחות, ביטוחים שונים ואגרות. כל מה שנוגע בכסף ובניירת שמחויבת להיות מתועדת או להיכנס או לצאת לספרים שלכם היא החומר שבו עוסקים בהנהלת החשבונות. שירותי מיקור חוץ טובים כאלה גם דואגים לדווח לכם ולתזכר אתכם בכל זמן שצריך לשלם או לקבל תשלום, עוסקים בגביית החובות והתשלומים מלקוחות, עוסקים במשלוח חשבוניות מס וקבלת חשבוניות כאלה שצריך לדווח עליהן, מדווחים לבנקים על כל בעיה ומדווחים לכם על כל בעיה בבנק שדורשת את הטיפול שלכם, נותנים לכם צפי ותמונת מצב של תזרים המזומנים שלכם – מה נכנס ומה יוצא ומתי, כדי שתוכלו לתכנן טוב יותר את תכנית העבודה שלכם.

איך לבחור הנהלת חשבונות במיקור חוץ?

הדרך הטובה ביותר היא לקבל המלצות של מכרים שלכם שאתם סומכים עליהם, אם אתם עדיין לא יודעים לגמרי מה נחוץ לכם. במקרים רבים הידע נצבר תוך כדי ניסיון לא מוצלח. לכן, חשוב להגדיר לעצמכם מה אתם צריכים ולבקש תעודות ועדויות על ניסיון מקצועי של השירות כדי למנוע זאת.