מה זה מכולות למגורים ואיך רוכשים כאלה?

המשבר בתחום הנדל"ן ובפרט בכל מה שקשור לנדל"ן מגורים, מאלץ אנשים ובפרט זוגות צעירים לחפש פתרונות יעילים וזולים למגורים. משבר זה כידוע, גורם לעלייה ניכרת במחירי הדיור, מה שמונע מהרבה זוגות צעירים שאין להם את היכולת הכלכלית לרכוש דירה בעצמם, למצוא פתרונות אחרים, הרבה יותר משתלמים ואפשריים מבחינתם.

באופן טבעי, מרבית הזוגות היו רוצים לרכוש דירות, בתים רגילים למגורים. אך מאחר והדרישה להון עצמי לצורך קבלת משכנתא היא גבוהה מאוד, אז לעיתים משתלם לחפש אופציות אחרות, גם אם הן נראות מעט שונות, מוזרות ובמבט ראשון לפחות, הן לא תמיד נראות סבירות למגורים.

כיצד מכולות קשורות לכך?

אחת האופציות הפופולאריות היום, לא רק בישראל אלא גם במקומות נוספים בעולם, למגורים בקרב זוגות צעירים או בקרב רווקים ורווקות, הן מכולות.  על פניו, כאמור, זה נראה לא סביר, לא הגיוני ואפילו מוזר. הרי מכולה מיועדת לצרכים אחרים, למשל לאחסון או לשימוש תעשייתי, מסחרי. אך כפי שנוכל לראות מיד, אפשר לעשות שימוש איכותי באופציה של מכולות גם לצורכי מגורים.

הרבה מאוד זוגות צעירים, רווקים ורווקות בוחרים לרכוש מכולות ולהשתמש בהן לצורכי מגורים מכמה סיבות:

ראשית, זה הרבה יותר זול. לא צריך להשקיע מאות אלפי שקלים ברכישת מכולות למגורים. מדובר על סכומים הרבה יותר נמוכים. מה שאומר, הרבה מאוד צעירים וצעירות יכולים להרשות את זה לעצמם.

שנית, ניתן להשתמש היום במכולות בדרכים שונות, באופן שיהיה מותאם לצורכי מגורים. אומנם מכולה במבט ראשון, איננה נראית כמו מתקן מותאם למגורים, אך אפשר לשלב בה אלמנטים שונים שיהפכו אותה לכזו.

שלישית, ניתן לנייד את המכולה למקומות שונים. זה אומר, שלא חייבים להעמיד אותה במקום אחד ולחיות בו. אפשר בהחלט לבחור בכל פעם מקום אחר. זאת כמובן בהנחה ויש אופציה סדירה לנייד אותה ממקום למקום.

ארבע, אחד היתרונות הגדולים של מכולות למגורים עבור צעירים רבים, זה עצם העובדה שמדובר במתקן שאיננו גורם נזק לסביבה. להבדיל מבנייה של מבנה חדש, שגורם בדרכים שונות לזיהום, הרי מי שחשוב לו לשמור על הסביבה יכול להשתמש במכולה למגורים.

איך רוכשים מכולה בצורה נכונה

אנחנו יכולים למצוא לא מעט חברות שמציעות מכולות למכירה ובפרט מכולות למגורים. חשוב להבהיר, לא כל מכולה בהכרח מתאימה למגורים, למרות שניתן באמצעות שיפוץ קל להפוך אותה לכזו.

על מנת לרכוש מכולה למגורים, צריך לבחון את הגודל שלה, צריך לבחון מאילו חומרים היא בנויה, מה האופציות לשימוש, עיצוב ותכנון מותאם לצורכי מגורים (למשל, חשמל, גז, מים, מיזוג אוויר). כמו כן, חשוב לבדוק עד כמה באמת השימוש במכולה יכול להתאים במקום בו מבקשים להציב אותה, ובתנאים שעומדים לרשותנו מבחינה כלכלית ומבחינות אחרות, שאיכות החיים שלנו לא תיפגע.