עורך דין דיני תעבורה – מדוע משתלם לשכור עורך דין

עוד תעבורה

הרבה פעמים כשאנחנו שומעים על עבירות תעבורה, הנטייה הטבעית שלנו לחשוב שמדובר בעניין קל, פשוט, לא משהו בעייתי יותר מדי. הרי עבירות תעבורה לא דומות לעבירות פליליות, כמו עבירות סמים או אלימות, והן גם לא דומות לעבירות צוואר לבן מהסוג שיכולות להכניס אותנו לכלא למשך שנים ארוכות. 

אך זה לא נכון להסתכל על הדברים כך, שכן עבירות תעבורה יכולות להיות מאוד משמעותיות, בוודאי במקרים ספציפיים, בהם הרישיון על הרכב משרת אותנו לא רק לצרכי בילוי ופנאי. על כן, אם עשינו עבירות תעבורה שונות, מוטב שאנחנו נשכור עורך דין שמתמחה בדינים אלה. 

לפני שנסביר את החשיבות של העסקת עורך דין דיני תעבורה, נפרט בקצרה מה יכולה להיות המשמעות של אותן עבירות והעונש שאנחנו עלולים להתמודד איתנו, עלינו. 

 

המשמעות הראשונה היא כלכלית. אם אנחנו נמצא את עצמנו נענשים בחומרה, למשל, שלילת רישיון לזמן מה ובוודאי אם זה לצמיתות, המשמעות הכלכלית היא עצומה. אנחנו לא נוכל להשתמש ברכב לצורכי עבודה, נצטרך לבזבז כסף רב על תחבורה ציבורית. אלה דברים שיכולים להשפיע עלינו לא מעט. 

המשמעות השנייה זה שינוי בשגרת החיים ובאיכות החיים שלנו. אנחנו נהיה תלויים בגורמים אחרים, נצטרך להתאים את עצמנו אליהם, בין אם זו תחבורה ציבורית ובין אם אלה אנשים שאמורים להסיע אותנו ממקום למקום. 

המשמעות השלישית, העבירות יירשמו ואם נחזור עליהן, העונש יכול להיות חמור יותר. 

מדוע חשוב לבחור עורך דין שייגן עלינו?

עורך דין דיני תעבורה יוכל להגן עלינו, הן מול המשטרה והן בבית משפט, בכל מצב בו אנחנו נמצאים. הוא יוכל לספק לנו הגנה מלאה מפני טענות שונות, הוא ינסה כמובן להוכיח שאינן נכונות ולהפריך אותן, וכן הוא ינסה להוציא אותנו מהמצב בו אנחנו נמצאים, זכאים לגמרי או עם עונש מינימאלי שלא יפגע בנו באופן משמעותי. 

את כל זה, הוא יוכל לעשות בעזרת הניסיון והידע שלו, דברים שלנו אין ועל כן יהיה נכון לשכור את שירותיו של עורך דין מנוסה ומקצועי .