משרדי חקירות – כיצד הם יכולים לעזור לנו 

משרד חקירות

ישנם לא מעט מקרים בהם אנחנו יכולים למצוא את עצמנו, נדרשים לשירותיהם של חוקרים פרטיים. מדובר על מקרים במישור הפרטי וכן על מקרים במישור העסקי, המקצועי. אלו מקרים בהם לא נוכל למצוא את המידע שאנחנו מחפשים בעצמנו וייתכן מאוד שזה ישפיע, כך או אחרת, על דרך הפעולה שלנו, וכמובן על התוצאה הסופית בתהליך.

שימוש בחוקרים פרטיים, משרדי חקירות והאמצעים השונים שעומדים לרשותם, זה דבר מאוד לגיטימי ופופולארי, בלא מעט מקרים. על מנת להבין כיצד הם יכולים לעזור לנו ומתי, הרי שעלינו להבין תחילה מה ההבדל בין משרד חקירות למשטרה, הגוף שיש לו את הסמכות לבצע חקירות בתחומים שונים ואף מעבר לכך.

ההבדל בין משרד חקירות לבין משטרה טמון בשתי נקודות עיקריות. ראשית, משטרה איננה חוקרת כל דבר ודבר, אלא רק דברים שיש בהם עניין לציבור ו/או דברים שמוגדרים בחוק, שנית, במקרים רבים, משרדי חקירות מתבצעים את עבודת הבסיס לפני שניגשים למשטרה בבקשה שהיא תפתח בחקירה או להיפך, במידה והמשטרה החליטה לסיים את החקירה, אז אפשר לבקש מחוקר פרטי שינסה להשיג מידע חדש, בעזרתו נוכל לפנות שוב למשטרה במטרה שתחדש את החקירה.

כאמור, משרדי חקירות יכולים לעזור בלא מעט מקרים גם באופן האישי וגם באופן המקצועי. חשוב להדגיש שיש מקרים רבים בהם אנחנו בוחרים לעבוד עם משרד מסוים לאורך זמן, בהקשרים מסוימים, מאחר וכך אנחנו יכולים להיעזר בידע ובניסיון שעומד לרשות הצוות במשרד וכן בכלים הטכנולוגיים השונים שעומדים לרשותם.

באילו מקרים נשתמש במשרדי חקירות

חיפוש מידע – אם אנחנו זקוקים למידע מסוים לגבי אנשים או כל דבר אחר, הרי נשתמש ביכולות של חוקרים פרטיים על מנת להשיג אותו. זה יכול להיות חיפוש מידע אודות עובדים, קרובי משפחה או אנשים אחרים שאנחנו מחפשים וזקוקים להם, כמו כן זה נכון לגבי מידע עסקי או מידע אחר שאנחנו זקוקים לו.

בדיקות לגבי עבירות – אם קיים אצלנו חשש מסוים שמתבצעות גניבות, מעילות או כל עבירה אחרת בעסק, אז לפני שנפנה למשטרה, אנחנו יכולים לפנות אל משרד חקירות בשביל שיבצע את החקירה עבורנו, וכך נוכל לדעת האם יש לנו חשד אמיתי להתבסס עליו, כך נוכל לדעת האם נכון מצידנו לפנות אל גורם מוסמך לבצע חקירה.

תחקירים מקדימים – הרבה פעמים לפני שאנחנו מבקשים לגייס עובד מסוים, נניח, אז נרצה לבצע תקדים מקדים בשביל לוודא האם הוא מתאים, האם הוא עונה על הצרכים שלנו, האם יש משהו בעבר שלו שיכול להפריע, וכן אנחנו נרצה לתחקר אותו באופן ספציפי. חוקרים פרטיים יכולים לעשות את זה עבורנו.

ציוד אבטחה – אנחנו יכולים לרכוש ולהתקין דרך משרד חקירות, ציוד אבטחה ושמירה רלוונטי לבית וכן לעסק שלנו.