יבוא מוצרים מחול?כל מה שצריך לדעת על פריקת מכולות

פריקת מכולות

כידוע, במהלך השנים גדל היבוא ארצה, כפי שגדל היצוא של חברות ועסקים מסוגים שונים. היבוא לישראל גדל, לא רק מצד חברות ועסקים או מצד המדינה, אלא גם מצד גורמים פרטיים. יבוא אישי הפך להיות דבר מאוד מקובל, בפרט מאז תחילת עידן האינטרנט והמכירות ברשת.

יבוא מוצרים מחו"ל נעשה לצרכים שונים. ישנם אנשים שמייבאים מוצרים מסוגים שונים במטרה למכור אותם בארץ, בין אם זה דרך חנות או עסק מסוים, ובין אם זה דרך אתרי אינטרנט או בדרכים פחות "רשמיות". אך הוא נעשה גם לצורך שימוש אישי. למשל, יבוא ריהוט, חפצי אומנות ופריטים אחרים שמשתמשים בהם באופן אישי.

מה הם השלבים של יבוא מוצרים

השלבים בתהליך, קשורים לחיפוש המוצרים אותם רוצים לייבא, משא ומתן מול הגורמים שמשווקים אותם בארץ היעד, ומציאת דרכים חוקיות כיצד לאפשר ייבוא של המוצרים ארצה. חשוב להדגיש, ישנם מוצרים שדורשים אישורים מסוימים, בין אם זה מסיבות בריאותיות, ביטחוניות או אחרות.

השלב הבא, הוא להעביר את הציוד מהמקום בו הוא נמצא אל מכולה שתעשה דרכה ארצה. בדרך כלל, היבוא נעשה דרך הים על ספינות סחר, אך אם מדובר ביבוא מוצרים קטנים, אפשרי שהדבר יתבצע גם באמצעות טיסות.

כאשר המוצרים יגיעו לארץ, יש מי שאחראי על פריקת מכולות בנמל (ימי או תעופה), ומכאן מתחיל תהליך שמטרתו להוציא את הציוד מהנמל, העברתו לידיים שלנו, בין אם זה מתוך כוונה שאנחנו נשווק או נשתמש בו לצרכים אישיים.

מה אנחנו צריכים לדעת על פריקת מכולה

השלב של פריקת מכולות כולל באופן עקרוני שני חלקים שונים, אך קשורים זה לזה, שכן אי אפשר לבצע אחד מבלי שאנחנו מבצעים את החלק השני. חשוב לציין, אם אין לנו ידע וניסיון בנושא, מוטב להשתמש באנשי מקצוע שילוו אותנו לאורך התהליך.

חלק אחד מתייחס לפריקת המכולה באופן מעשי. כלומר, הדרך בה מורידים את הציוד מן המכולה ומעבירים אותה אל משאיות, במטרה להעביר את הציוד למחסנים בנמל וברגע שניתן לשחרר את הציוד, אז אנחנו יכולים להוציא אותו מהנמל לעסק או לכל מקום אחר.

חלק שני מתייחס לעניין הבירוקראטי, פרוצדוראלי, שנועד לאפשר לנו להוציא את הציוד מהנמל ולהשתמש בו. לצורך חלק זה, אנחנו צריכים לדאוג שיש לנו את כל האישורים הנדרשים, לוודא שיש לנו את הרישיונות, וכן ששילמנו את כל המסים והמכסים. לשם כך נשתמש באנשים המתמחים בעמילות מכס שיאפשרו לנו לבצע את התהליך בצורה מסודרת וחוקית.

פנו אלינו וקבלו את כל המידע הרלוונטי בנושא

אם אתם מעוניינים לייבא מוצרים מחו"ל ולעשות זאת בצורה מסודרת, זה הזמן ליצור איתנו קשר 072-3302017 ואנחנו נשמח לעמוד לרשותכם. נשמח לענות על כל שאלה ולעזור לכם בתהליך.