עיצוב גינות קטנות – איך עושים את זה ומדוע זה משמעותי מבחינתנו

עיצוב גינות קטנות

הרבה מאוד אנשים נוטים לחשוב, שאם עומד לרשותם שטח מצומצם, למשל שטח גינה קטן, אז אין טעם להשקיע בו. אין טעם להשקיע בו משאבים, אין טעם להשקיע בו זמן, מאחר והוא קטן ומצומצם, אז ההשקעה היא מיותרת, שכן הוא לא יכול לספק להם את מה שהם צריכים ורוצים, ולעיתים ההשקעה תהיה גבוהה מאוד באופן יחסי למה שהשטח יכול לייצר.

זו טעות לחשוב כך. עיצוב גינות קטנות הוא דבר מאוד פופולארי ולא במקרה. אנחנו יכולים לראות לא מעט תמונות וסרטונים של גינות קטנות, אשר עוצבו על ידי אנשי מקצוע ובמהלך הזמן בעלי המקום טיפלו והשקיעו בגינה, ובכך הם נהנו מההשקעה שלהם בצורות שונות. זה יכול להיות בדמות גידולים שונים וזה יכול להיות בדמות מקום אליו הם יכולים לצאת, לשבת בו וליהנות ממנו.

עיצוב גינות בכלל ובפרט גינות קטנות הוא מקצוע לכל דבר. יש לא מעט אנשים שעוסקים בכך, בין אם זה אומר בעלי מקצוע שלמדו את התחום באופן אקדמי אפילו, ובין אם כאלה שלמדו את התחום בקורסים מקצועיים ותוך כדי עבודה, הם צברו ניסיון והחלו לפתח שיטות שונות אשר מאפשרות להם להציע לקהל הלקוחות שפונה אליהם, כיצד לטפל בגינה שלהם בצורה יפה ולהפוך אותה למושקעת וייחודית, אף על פי שמדובר בגינה קטנה יחסית.

לפני שנסביר איך עושים את זה ולמה זה משמעותי, אנחנו צריכים לזכור, אכן מדובר בגינה קטנה, אך ייתכן מאוד שמבחינת הערך הכלכלי שלה היא תוסיף הרבה מאוד לערך של המבנה כולו, ויתרה מזו, אם אנחנו נדע לעצב אותה כמו שצריך ולהשקיע בה במהלך הזמן, הרי שהיא תספק לנו איכות חיים הרבה יותר גבוהה. זה יכול לשפר משמעותית גם את איכות החיים במבנה עצמו.

איך מעצבים גינה קטנה ולמה חשוב שנעשה זאת

עיצוב גינה קטנה מתבצע על פי השטח שעומד לרשותנו והאופן בו אנחנו רוצים ויכולים להשתמש בו. יש מקרים בהם נעדיף להשתמש בכל השטח לצורך גידולים, יש מקרים בהם נעדיף להשאיר את הגינה פנויה לצורך ישיבה או דברים אחרים. במידה ויש אפשרות כזו, אז יהיה נכון לחלק את הגינה בצורות שונות, כך שהיא תשלב גם מקום לגידולים וגם מקום בו נוכל לשבת וליהנות ממנה.

חשוב שאנחנו נשקיע בגינה, גם בגלל שזה יכול לעזור לנו ליהנות ממנה יותר, זה יכול לשפר כאמור את איכות החיים שלנו, אך זה גם יכול לייצר מקום הרבה יותר מסודר, הרבה יותר נקי, פחות מזוהם. אם נניח יש לנו שטח עם עשבים ושיחים פרועים, אזי נכון יהיה להפוך אותו לגינה מעוצבת, זה יהיה הרבה יותר יפה אבל גם הרבה יותר שימושי בטווח הרחוק.