עו"ד פלילי – פרמטרים לבחירה נכונה

הרבה פעמים אנחנו רואים בסרטים או סדרות טלוויזיה, עורכי דין שאינם בהכרח מצליחים בתחום שלהם, כאלה שהחיים האישיים שלהם הרוסים, עורכי דין שבמבט ראשון אינם נראים כאלה וספק אם היינו בוחרים לשים את החיים שלנו בידיים שלהם. אך אלת המזל פגשה בהם, נתנה להם תיק משמעותי, תיק עם חשיפה תקשורתית גבוהה, והם יודעים לנצל את המצב ומצליחים לזכות את הלקוח שלהם.

במציאות, הסיפור מעט שונה. כשאנחנו מחפשים עו"ד פלילי עלינו להכיר בכך, שעלינו לבחור באדם הכי מתאים לתפקיד, באדם הכי מקצועי והכי איכותי, אחרת אנחנו עלולים לעמוד מול המשטרה או מול השופטים בבית המשפט ולקבל ייצוג הרבה פחות טוב ממה שמגיע לנו, ממה שאנחנו צריכים במקרה שלנו, ומן הסתם, זה ישפיע על היכולת שלנו להתמודד עם המקרה, זה ישפיע על היכולת שלנו לצאת זכאים בסופו של דבר.

צריך לומר, לא כל מקרה בו אנחנו נדרשים להתמודד עם סיטואציה כזו, קרי מצב בו אנחנו מואשמים בעבירה פלילית כזו או אחרת, הוא בהכרח מצב קיצוני, יכול להיות בהחלט שמדובר על מקרה פשוט שהעונש עליו הוא מינימלי אם בכלל יגיע למאסר. ובכל זאת, עלינו להבין את ההשלכות של המקרה, עלינו להבין את ההשלכות של ההחלטות שלנו, ועל כן, נידרש לשכור עו"ד פלילי ברמה הכי גבוהה בשביל להצליח להשיג את המטרות שלנו.

לשמחתנו, יש לא מעט כלים בהם אנחנו יכולים להיעזר בשביל לשכור את שירותיו של עורך דין פלילי. יש מצבים בהם אנחנו נוכל להשתמש בכלים האלה, לבחון היטב כל עורך דין ומה הוא מציע לנו, ויש מצבים בהם אנחנו לא יהיה לנו מספיק זמן, לא יהיה לנו את האפשרות הטכנית לעשות את זה, ועל כן אנחנו צריכים להכיר נקודות ספציפיות שיכולות לעזור לנו בתהליך הבחירה.

כיצד בוחרים עורך דין בצורה נכונה

הסעיף הראשון שאנחנו צריכים להתייחס אליו הוא הניסיון שעומד לרשותו, בפרט בכל מה שקשור למקרים כמו שלנו. זה לא יהיה נכון לבחור עורך דין, שמעולם לא התנסה במקרה דומה לשלנו, שכן אז הוא לא יוכל לעזור לנו, בוודאי שהוא לא יוכל לעשות זאת בצורה אופטימלית.

הסעיף השני שאנחנו צריכים להתייחס אליו זה כל הנושא של זמינות, עמידה בלוח הזמנים שנקבע וכמובן ניסיון להקדים כמה שיותר את התהליך, אלא אם אנחנו מעוניינים לדחות אותו מסיבות שונות. צריך לקחת בחשבון, יש השלכות לתהליך שנדחה ולכן חשוב שאנחנו נקפיד לבצע אותו כמה שיותר מהר.

הסעיף השלישי הוא היכולת שלו להציע לנו תכנית פעולה שאכן תשתלם לנו, אכן תאפשר לנו להגיע לתוצאות שאנחנו מייחלים להן, בשביל שלא נצטרך להתמודד עם עונש כבד מדי ויתרה מזו, בין אם זה אומר שלא נגיע כלל למשפט או שנצא ממנו זכאים.