להתייעץ עם עורך דין פלילי

להתייעץ עם עורך דין פלילי – הרבה יותר מעוד התייעצות מקצועית

לא פעם אנחנו נדרשים להתייעץ עם אנשי מקצוע לגבי דברים שונים שבתחום התמחותם. כך למשל, אנחנו מבקשים להתייעץ עם בעלי מקצוע לגבי היבטים שונים של תכנון, עיצוב או כל דבר אחר שקשור למבנה שאנחנו בונים, משפצים או משדרגים. כך למשל אנחנו מבקשים להתייעץ עם אנשים מתחום הרכב, לגבי דברים שאינם ברורים לנו ברכב שלנו, בוודאי שזה נכון כאשר מדובר בהתייעצות עם רופאים לגבי כל דבר שקשור למצב בריאותנו או למצב בריאותם של יקירנו.

יש מקרה נוסף בו אנחנו נידרש להתייעץ עם בעל מקצוע, מקרה מאוד ספציפי, וזה אם אנחנו מואשמים בעבירה פלילית. אז עלינו להתייעץ עם עו"ד פלילי על מנת להבין כיצד אנחנו צריכים לנהוג, אז אנחנו צריכים להתייעץ איתו בשביל שנוכל לספק לעצמנו את כל הכלים על מנת להתגונן בפני המצב בו אנחנו נמצאים.

סיטואציה בה אנחנו עומדים בפני תיק פלילי, היא לא סיטואציה פשוטה, מן הסתם. מדובר על מצב שאנשים נורמטיביים לא מוכנים לו ולא מצפים לו. גם אנשים שחיים בתוך התחום הפלילי, כך או אחרת, מניחים בוודאי שזה לא יגיע למצב כזה, הם מניחים שאותם לא יתפסו. הם גם מקיימים התייעצויות עם עורכי דין בתחום הפלילי, על מנת לדעת כיצד לפעול במצבים שונים.

לפני שנסביר על התייעצות עם עורך דין ומה היא כוללת, חשוב להבהיר שתי נקודות. הראשונה, כשאנחנו מחליטים לגשת אל עורך דין לצורך התייעצות, עלינו לקחת בחשבון שזה עולה כסף. שעה של התייעצות יכולה לעלות לנו לא מעט. בכל זאת, זה הכרחי. אנחנו לא יכולים שלא להתייעץ איתו. הרי אם נפעל על דעת עצמנו, אזי שאנחנו עלולים לסבך את המצב יותר. עורך דין מקצועי, מנוסה וטוב ידע לספק לנו את כל הכלים בשביל לצאת מהמצב בו אנחנו נמצאים.

הנקודה השנייה הרלוונטית היא, עצם זה שאנחנו מתייעצים עם עורך דין מסוים, לא אומר בהכרח שאנחנו בוחרים בו לייצג אותנו. ייתכן מאוד שאנחנו נגלה שהדרך שהוא מציע לנו לפעול לא מתאימה לנו. לכן, אנחנו צריכים לבוא בגישה של לשמוע ואז להחליט. מה שכן, על מנת לא לבזבז זמן, מומלץ מאוד לבחור מראש עורך דין שאנחנו יכולים לסמוך עליו ומישהו שאנחנו באמת רוצים לשכור את שירותיו, בסופו של דבר.

כיצד מתבצעת התייעצות בצורה נכונה

אחרי שאנחנו נפנה אל עורך דין לצורך התייעצות, אז מן הסתם נצטרך לקבוע איתו פגישה ולהגיע אליו. בשלב זה, אנחנו צריכים לספק לו את כל התמונה על המצב בו אנחנו נמצאים. אם יש לנו מסמכים או כל דבר אחר, חשוב מאוד להציג אותם בפניו. אנחנו צריכים להציג לו תמונה מלאה בשביל שהוא ידע כיצד להתנהל, מה לייעץ לנו.

צריך לזכור, כשאנחנו מעוניינים להתייעץ עם עורך דין פלילי, אומנם אנחנו לא לקוחות שלו אך אנחנו כן נמצאים תחת חיסיון עורך דין-לקוח. כלומר, שום דבר ממה שנאמר בשיחה לא יכול לעבור הלאה, הוא לא יכול לעשות בזה שימוש, ובטח שהוא לא יכול לפנות אל המשטרה או אל בית המשפט לצורך כך.

חשוב מאוד, שאנחנו נזכור זאת מאחר ואין סיבה שנחשוש לספר לו את כל מה שנדרש בשביל שיוכל לייעץ לנו בצורה הטובה ביותר.

אחרי תהליך ההתייעצות, הוא יוכל להציג בפנינו את כל הדרכים בהן נוכל לפעול ואז נוכל להחליט מה עלינו לעשות, בהתאם להמלצות שלו ובהתאם למצב כפי שאנחנו רואים אותו.