מהו רכב משוריין ולמי זה מתאים?

רכב משוריין

כשאנחנו חושבים על שימוש ברכבים משוריינים, התמונות הראשונות שעולות לנו בראש הן של חיילים או שוטרים באזורי עימות, מלכים, נשיאים, ראשי ממשלה ודיפלומטים אחרים אשר משתמשים ברכבים משוריינים כשהם נוסעים ממקום למקום.

אך האמת היא, יש לא מעט אנשים "רגילים" שמשתמשים אף הם ברכב משוריין, בין אם זה באופן קבוע ובין אם זה באופן זמני, נקודתי. זה נכון כאשר הם מדובר בנסיעות בפנים הארץ או כאשר הם מגיעים לחו"ל ושוכרים שם רכב.

מה זה רכב משוריין?

בשביל להבין מתי נכון להיעזר בשירותיו של רכב משוריין ואת מי הוא יכול לשרת, אנחנו צריכים להבין תחילה מה זה בכלל ומה מבדיל אותו מרכב רגיל. לפני שנפרט חשוב לציין, לא מדובר בדגם רכב אחר. כלומר, אנחנו יכולים לקחת גם רכב רגיל ולהפוך אותו לרכב משוריין במידה מסוימת.

רכב משוריין בעיקרון, הוא רכב הכולל שמשות שכדורים או חומרים אחרים לא יכולים לחדור פנימה. כמו כן, הוא כולל במקרים רבים פח חסין מפני כדורים. כך אם משתמשים באזורים מסוכנים או מי שמשתמש בו נחשב לדמות בסכנה, אזי שבעת תנועה בכבישים, הוא יכול להרגיש מוגן.

כמובן שצריך להתייחס לכך בפרופורציה הנכונה. כלומר, לא כל דבר רכב משוריין יכול למנוע. סביר להניח שאם ירו על הרכב טיל או ישליכו עליו פצצה, לא בטוח בהכרח שמי שנמצא בפנים יוכל להרגיש בטוח. אך היום ניתן למצוא רכבים משוריינים ברמה גבוהה, אשר חסינים מאש ומאפשרים להימנע מפגיעה במידת הצורך.

למי זה יכול להתאים?

כאמור, בדרך כלל, רכב משוריין מתאים למלכים, נשיאים, ראשי ממשלה, דיפלומטים וכן דמויות חשובות אחרות. אך לא רק הם יבחרו להשתמש ברכב משוריין אלא גם גורמים אחרים. למשל, אנשי עסקים שלא רוצים למצוא את עצמם ברמת סיכון גבוהה. אנשים שחשים מאוימים על ידי גורמים שונים, בין אם בצדק ובין אם לאו.

צריך להדגיש עוד, הרבה פעמים רכב משוריין הוא סמל מעמד, סמל סטטוס. לכן גם אנשים שיש להם יכולת כספית והם מעט מוכרים, ישתמשו בסוג רכב כזה, גם אם הם לא בהכרח צריכים. מעבר לכך גם סלבריטאים שונים יעדיפו להשתמש ברכבים משוריינים, בשביל להגן על עצמם ועל בני משפחתם.

איך רוכשים רכב משוריין

כאמור, יש אפשרות לקנות רכב משוריין במקור, כלומר רכב חדש שנמכר בתוך רכב משוריין לכל דבר. אך יש גם אפשרות לקחת רכב קיים ולהחליף חלקים שונים על מנת להפוך אותו למשוריין. בכל מקרה, יש לבחון את איכות החומרים ולוודא שהם אכן ברמה גבוהה ויכולים להתאים לצרכים של מי שמתכוון לרכוש את הרכב ולהשתמש בו.

לפני סיום נדגיש, במקרים רבים רכישת רכב משוריין מעלה את הערך שלו, ולכן גם משתלם לקנות רכב כזה, בוודאי היום שיש שוק לסוגי רכבים שכאלה.