עו"ד הסכם מממון

עד לפני מספר שנים, כל הרעיון של הסכם ממון היה נתפס כדבר לא מוסרי, בטח לא רומנטי. מה פתאום שזוג יחשוב איך לחלק את הרכוש ואת ההון שלו, עוד לפני שהתחתן, זה הרי סימן ברור שהם חושבים כבר איך לצאת מהקשר, איך להתגרש ולא איך לשמור על הנישואים שלהם, הם לא חושבים על כך שהם אמורים להיות ביחד עד המוות. 

היום התפיסה היא שונה לגמרי. היום גם זוגות שאין להם הרבה, באופן יחסי, פונים אל עו"ד הסכם ממון בשביל שיעזור להם לנסח הסכם כזה, הסכם שיהיה תקף מבחינה משפטית. הסיבה היא, שהם מבינים שתמיד יכול להיות סיכוי שהיחסים יעלו על שרטון והם ירצו להיפרד. במקום להיכנס למלחמות מיותרות על רכוש, מלחמות שעלולות לרסק לא רק אותם אלא גם את הילדים, אז הם מעדיפים לחתום על הסכם עוד לפני הנישואים, כך לפחות הם פותרים את הבעיה הזאת. 

צריך לציין, במקרים רבים ההחלטה לחתום על הסכם ממון מגיעה מתוך לחץ מתוך המשפחה, בפרט לחץ של ההורים. מאחר וחלק מהרכוש מגיע דרכם, כולל כסף ודירה וכדומה, אז ההורים לוחצים לחתום על הסכם, בוודאי אם מדובר במצב בו הם לא בהכרח סומכים על בן או בת הזוג של ילדיהם. 

כיצד בוחרים עורך דין בצורה חכמה

כאמור, על מנת לנסח הסכם כזה יש לפנות אל מי שמתמחה בכך, קרי עורך דין. הוא יעזור בניסוח מדויק של ההסכם מבחינה משפטית, כך שהוא יהיה תקף בעיניי בית המשפט, בין אם זה אומר שאף שופט לא יוכל לטעון שההסכם נחתם בלחץ ובין אם זה אומר שההסכם יהיה לשביעות הרצון של שני הצדדים. 

צריך להדגיש הסכם ממון, יכול לענות על הרבה מאוד שאלות, כולל דברים כמו פיצויים, מזונות וכדומה, אך בסופו של דבר ההסכם חייב לקבל תוקף משפטי מאחר ולא רוצים ליצור מצב שבו צד אחד יוצא ממערכת הנישואים בלי כלום, כשאם הוא לא היה חותם על הסכם זה, הרי שהחוק היה מעניק לו חלק ממה ששייך לבני הזוג.