הכירו את היתרונות של מצלמות גוף

מצלמת גוף

במשך שנים רבות נערך ויכוח לא קטן, האם על שוטרים וגורמים אחרים בכוחות הביטחון לשאת מצלמת גוף אשר תאפשר להם לתעד את מה שקורה. ויכוח זה קיים לא רק בישראל אלא גם במקומות נוספים בעולם.

הויכוח מתקיים, הן בגלל הטענה שהרבה פעמים ישנם אירועים שאינם מתועדים ולאחר מכן כאשר יש צורך לברר לגביהם פרטים כאלה ואחרים, אז הדרך לעשות זאת היא אך ורק באמצעות עדויות ואין בהכרח ראיות ממשיות. בדיוק כאן מצלמות גוף יכולות לעזור.

מה זה מצלמת גוף?

על מנת להבים את היתרונות של מצלמות גוף, צריך להבין תחילה מה זה בכלל ואיך משתמשים בהן. כפי שניתן להבין, מדובר על מצלמות שאפשר לשאת אותן על הגוף, למשל על החזה בצורות שונות ובאמצעות לחיצת כפתור אפשר לצלם ולמעשה לתעד את מה שקורה מסביב.

התיעוד נעשה הן מבחינה ויזואלית והן מבחינה קולית. הוא נעשה בצורה מאוד פשוטה ונוחה, לא דורש ממי שאמור לשאת את המצלמה לבצע פעולה מסובכת, מספיק שהוא ילחץ על כפתור. מעבר לכך, הרי כל מה שנדרש זה לשאת את המצלמה באופן כזה שהעדשה שלה תכוון אל מקום מסוים ויהיה ניתן לקלוט דרכה את מה שקורה מסביב.

מה היתרונות של מצלמת גוף

היתרון הבולט של מצלמת גוף, זו היכולת של מי שאמור לשאת אותה לראות כל מה שקורה מסביב ולתעד הכל.  מצלמות גוף נישאות לרוב על ידי שוטרים וגורמים אחרים בכוחות הביטחון אך הם לא היחידים שיכולים לשאת מצלמות אלו, גם אנשים שרוצים לתעד סיטואציות מבלי שאחרים ידעו על כך (למשל, עיתונאים שעושים תחקירים) וכן המצלמה יכולה לשמש בלשים סמויים בעת אירוע.

יתרון נוסף, זו היכולת להשתמש במצלמת גוף לתיעוד ממושך. לא מדובר על תיעוד סטילס בהכרח אלא אפשר לתעד סיטואציות לאורך זמן, כך שיהיה ניתן לזהות בדיוק מה התרחש, וכן המצלמה יכולה לקלוט לא רק תמונה אלא גם קול.

עוד יתרון שחשוב לשים לב אליו, מצלמות גוף הן מאוד פשוטות להפעלה, יש להן כרטיסי זיכרון מאוד איכותיים, מה שמאפשר לייצר תיעוד ממושך, ואפשר כמובן להעביר את מה שנמצא על גבי הכרטיס לשורה ארוכה של מכשירים.

יתרון אחרון שנציג, אנחנו יכולים למצוא דוגמאות שונות של מצלמות גוף, כל אחת מהן מעוצבת בצורה שונה. אנחנו יכולים לבחור את הדגם הנכון עבורנו, לא רק מבחינת סוג המצלמה אלא גם מבחינת העיצוב שלה.

איך נדע מה לרכוש

בסופו של דבר, אנחנו צריכים לרכוש מצלמות גוף שיתאימו לתנאים ולצרכים שלנו. בין אם זה על פי אופי השימוש שאנחנו מתכוונים לבצע בה, ובין אם זה על פי פרמטרים אחרים שיכולים להשפיע על אופי השימוש וכתוצאה מכך על אופי הרכישה.